facebook
Logo
Volejte: Po-Ne: 8:00-20:00
Otevřeno: Po-So: 8:00-18:00

Jak na poslední rozloučení se psem: Praktické rady

Rozloučení se s členem rodiny, ať už člověkem, nebo zvířetem, je vždy nesmírně těžké. Když přichází čas rozloučení se psem, kočkou, nebo jiným mazlíčkem, je důležité mu zajistit důstojný odchod a vytvořit památník, který bude připomínat všechny hezké chvíle strávené spolu. Připravili jsme pro vás několik praktických rad, jak se připravit na poslední rozloučení se svým zvířecím přítelem. 

Konzultace s veterinářem

Pokud víte, že poslední rozloučení s pejskem se blíží, konzultujte to s veterinářem. Řekne vám, co očekávat, a poskytne informace o možnostech léčby a péče, stejně jako o případném procesu eutanázie. Dále vám doporučí specializované služby nebo zařízení, které vám s důstojným rozloučením pomůžou. 

Důstojný odchod

Po smrti pejska existuje několik způsobů, jak zvířátko pochovat. Některé z nich jsou však nedůstojné nebo těžko splnitelné – po změně legislativy je možné psa pohřbít na zahradě jen za velmi přísných podmínek. 

Naštěstí vzniká čím dál tím více specializovaných míst, kde je možné dát zvířátku sbohem důstojně. Jedním z nich jsou krematoria, díky kterým se se svým zvířecím parťákem rozloučíte na patřičné úrovni. Vše může probíhat v obřadní síni, kde budete mít soukromí. 

Urna pro psa

Po kremaci dostanete urnu s popelem mazlíčka. Popel můžete rozprášit, nebo si urnu s ostatky ponechat. Urny pro psy i další mazlíčky jsou k dispozici v různých velikostech, materiálech a stylech. Můžete si vybrat elegantní keramickou nebo přirozeně vypadající dřevěnou urnu, zkrátka takovou, která odpovídá třeba povaze vašeho parťáka. 

Vytvoření pamětního místa

Abyste si uchovali všechny krásné vzpomínky, vytvořte pamětní místo – na zahradu nechte zhotovit náhrobek pro psa, nebo si v domě nebo bytě uvolněte koutek, kde vytvoříte pamětní místo. Uchovejte památku pomocí odlitku packy zvířecího kamaráda, který budete mít vždy u sebe jako medailonek, nebo pamětního skla s popelem mazlíčka. Pokud chcete mít mazlíčka stále s sebou, vhodný je šperk, do jehož dutiny vsypeme malé množství popela. 

Věděli jste, že popel milovaného zvířátka lze přeměnit v diamant? Do diamantu si navíc můžete nechat laserem vypálit inskripci, díky které bude nezaměnitelný.

Podpora v době ztráty mazlíčka

Nebojte se v době ztráty vyhledat podporu. Obraťte se na rodinu a přátele, nebo vyhledejte podporu profesionálů, kteří se specializují na ztrátu mazlíčků. Rozloučení se psem, kočkou nebo jiným mazlíčkem je bolestivý proces, ale můžete se postarat o to, aby váš zvířecí přítel odešel s láskou a respektem, který si zaslouží. Vytvořením památného místa navíc udržíte památku na něj živou.